Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 Nisan 2012 Pazar

KERMESE KALPLİ LİFLER

Geçen seneki okul döneminde Kuran Kursumuzun kermesine yaptığım kalpli lifler çok beğenilmişti.  Tüm liflerin içinde ilk satılan, başka yok mu diye sorulan ve alıcısı çok olduğundan pazarlıksız alınan tek lifler benim hazırladığım kalpli liflerimdi. İnanın bunu yazarken bile çok mutlu oluyorum. Kendimle gurur duyuyorum. İşe yaramak, karşılık beklemeden yardım etmek… bu his harika bir duygu.


İşte bu hissi duymaya devam etmek için, bu seneki okul döneminin açılmasıyla çevremdeki bazı bayanlarda kermes hazırlıkları başladığını görünce bende hemen faaliyete geçtim. Artık çevremdeki insanlara hediye etmek yerine daha hayırlı bir işe vesile olmak için lifleri örüp biriktirmeye başladım. Komşum bir dernekte şehrimizdeki fakir çocukların ve gençlerin okul masraflarını karşılamak için yapılan kermeslerde çalıştığından hatta atölyenin başı olduğundan ona giderken yaptığım 9 lifide götürdüm. Allah izin verdiği sürece elimden geldiğince katkıda bulunmaya devam edeceğim.
Kısacası belki birilerine örnek olurum, birilerinin “İşte aradığım bu!” demesini sağlarım diye sizlerle paylaşmak istedim.  

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder