Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

6 Nisan 2012 Cuma

İŞE GİRMEK İÇİN TEK GEREKEN DİKKATMİŞ.

İnsan kaynakları konusunda uzman bir genel müdür, firmaya yardımcı eleman aramaktaydı. Gelen müracaatlar arasında bir tercih yapabilmek için kılık kıyafet, fizik ya da diyaloglardaki maharetten çok, işgücü ve dikkat üzerindeki detaylardan emin olmak istiyordu. Çünkü işleri, sevkiyat ve kalite dengeleri üzerinde durmaktaydı.

Tam bunları düşünerek işin içinden nasıl çıkacağını düşünürken, tam işyerinin önündeki kavşaktan acı bir fren sesi ve çığlıkların geldiği duyuldu.

Müdür, iş müracaatı için sıraya giren adaylara dönerek:
-LÜTFEN CADDEYE GİDEREK DIŞARIDA NELER CEREYAN ETTİĞİ HAKKINDA BİLGİ GETİRİNİZ BANA.

Tüm elemanlar acele ile caddeye çıkarak, olay mahalline giderek, kendilerince yorumlar yaptılar.
Hiçbiri tatmin edici değildi.
İçlerinden orta yaşta olanı cebinden bir ajanda çıkararak
anlatmaya başladı.
- “Beyefendi, işyerinizin iki sokak altındaki Levent Kavşağında, 34.......plakalı sarı renkli ....markalı özel bir araç ile //.....plakalı,.... markalı siyah, ticari plakalı bir araç kavşakta karşılaşmış, kazada ölen ya da yaralanan olmamasına rağmen özel araçta büyük hasar tespit edilmiştir. Bütün olaylar trafik tutanaklarınca şahitler aracılığı ile kayıtlara geçirilmiştir. Bilginize sunarım, saygılar.” der ve iki adım geriye çıkarak saygı ile bekler yan odada, gelecek kararı.

Müdür nazikçe elini uzatır ve "Dikkat ve işinize duyduğunuz hassasiyetinizden dolayı işe alındınız beyefendi, yarın 8 de işinizin başında olabilirsiniz", diyerek yanıtlar, işine saygılı, baktığını gören adamı.

ALINTIDIR.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder