Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 Nisan 2012 Pazar

ÇOCUKLAR İÇİN KURABİYELERBONİBONLU, DAMLA ÇİKOLATALI KURABİYELER VE PANDA KURABİYELER 

Malzemeler:
250 gr (1 paket) eritilmiş margarin
1 su bardağı toz şeker
3 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı kakao
Süslemek İçin:
1 yumurta akı
3 kutu bonibon
Damla çikolata
Pandaların Yapılışı:
Bütün malzemeler derin bir kapta özleşene kadar yoğurulur. Hamurun 3’te biri ayrılır ve bu ayrılan kısma kakao ilave edilip iyice yoğrulur. Kakaolu hamur merdaneyle açılır ve su bardağıyla yuvarlaklar kesilir. Beyaz hamurda merdaneyle açılır ve her kakaolu yuvarlak için 3 tane beyaz yuvarlak kesilir. (Ben kola şişesinin ağzıyla kestim.)
Bir tabağa yumurtanın beyazını koyalım. Yağladığımız veya yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisinin üzerine kakaolu yuvarlağımızı koyalım. 2 tane beyaz yuvarlağı yumurta akına batırıp kulak olacak şekilde kakaolu yuvarlağın altına koyup hafifçe şekli bozmadan bastıralım. 3. beyaz yuvarlağı yine yumurta akına batıralım ve kakaolu yuvarlağın üzerine ağız olacak şekilde yapıştıralım.
Göz kısmı için beyaz hamurdan mercimek tanesi kadar yuvarlaklar yapalım ve yine yumurta akıyla kakaolu hamura yapıştıralım. Sonrada göz ve burun kısmına damla çikolata batıralım.
Bonibonlu ve damla çikolatalı kurabiyeler için istediğiniz hamur kalıplarını kullanabilirsiniz. Ben yıldız ve çam ağacı kalıplarını seçtim. Sonrasında da istediğiniz gibi süsleyin.
Önceden 170oC’de ısıtılmış fırında pişirelim.
NOT: Resimde gördüğünüz kurabiyeler için 2 kat malzeme kullandım.
                      
                                                                                    AFİYET OLSUN. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder